Michigan Congressional Delegation


Senator Gary Peters

Senator Gary Peters (D)

Committees:
Commerce;
Homeland Security;
Small Business;
Joint Economic

Washington, D.C. 20510-2213
(202) 224-6221
(202) 224-1388 (fax)

Contact
Website

top
Senator Debbie Stabenow

Senator Debbie Stabenow (D)

Committees:
Agriculture, Nutrition and Forestry, Chair;
Budget;
Finance

731 Hart Senate Office Building
Washington, D.C. 20510
(202) 224-4822

Contact
Website

top

U.S. House of Representatives

representative justin amash

Representative Justin Amash (R)
3rd District - Cascade Township

Committee:
Oversight and Government Reform

114 Cannon House Office Building
Washington, D.C. 20515-2204
(202) 225-3831
(202) 225-5144 (fax)

Contact
Website

top
Representative Dan Benishek

Representative Dan Benishek (R)
1st District - Crystal Falls

Committees:
Natural Resources;
Veteran’s Affairs

514 Cannon House Office Building
Washington, D.C. 20515-2204
(202) 225-4735
(202) 225-4710 (fax)

Contact
Website

top
Representative Mike Bishop

Representative Mike Bishop (R)
8th District - Rochester

Committees:
Education & the Workforce;
Judiciary

428 Cannon House Office Building
Washington, DC 20515
(202) 225-4872
(202) 225-5820 (fax)

Contact
Website

top
Representative John Conyers, Jr.

Representative John Conyers, Jr. (D)
13th District - Detroit

Committee:
Judiciary, Ranking Minority Member

2426 Rayburn House Office Building
Washington, D.C. 20515-2214
(202) 225-5126
(202) 225-0072 (fax)

Contact
Website

top
Representative Debbie Dingell

Representative Debbie Dingell (D)
12th District – Dearborn

Committee:
Budget
Natural Resources

116 Cannon House Office Building
Washington, DC 20515
(202) 225-4071
(202) 226-0371 (fax)

Contact
Website

top
representative bill huizenga

Representative Bill Huizenga (R)
2nd District - Zeeland

Committee:
Financial Services

1217 Longworth House Office Building
Washington, D.C. 20515-2209
(202) 225-4401
(202) 225-0779 (fax)

Contact
Website:

top
Dan Kildee

Representative Dan Kildee (D)
5th District - Flint

Committee:
Financial Services

227 Cannon House Office Building
Washington, D.C. 20515-2209
(202) 225-3611

Contact
Website

top
Representative Brenda Lawrence

Representative Brenda Lawrence (D)
14th District – Southfield

Committee:
Oversight and Government
Small Business

1237 Longworth House Office Building
Washington, DC 20515
(202) 225-5802
(202) 226-2256 (fax)

Contact
Website

top
Representative Sander Levin

Representative Sander Levin (D)
9th District - Royal Oak

Committee:
Ways and Means, Ranking Minority Member

1236 Longworth House Office Building
Washington, D.C. 20515-2212
(888) 810-3880
(202) 226-1033 (fax)

Contact
Website

top
Representative Candice Miller

Representative Candice Miller (R)
10th District - St. Clair Shores

Committees:
House Administration, Chair
Homeland Security;
Transportation and Infrastructure

320 Cannon House Office Building
Washington, D.C. 20515-2213
(202) 225-2106
(202) 226-1169(fax)

Contact
Website

top
Representative John Moolenaar

Representative John Moolenaar (R)
4th District – Midland

Committees:
Agriculture
Budget
Science, Space, and Technology

117 Cannon House Office Building
Washington, DC 20515
(202) 225-3561
(202) 225-9679 (fax)

Contact
Website

top
Representative David Trott

Representative Dave Trott (R)
11th District – Birmingham

Committees:
Foreign Affairs
Judiciary

1722 Longworth House Office Building
Washington, DC 20515
(202) 225-8171
(202) 225-6393 (fax)

Contact
Website

top
Rep. Fred Upton

Representative Fred Upton (R)
6th District - St. Joseph

Committee:
Energy and Commerce, Chair

2183 Rayburn House Office Building
Washington, D.C. 20515-2206
(202) 225-3761
(202) 225-4986 (fax)

Contact
Website

top
representative tim walberg

Representative Tim Walberg (R)
7th District - Tipton

Committees:
Education and the Workforce;
Homeland Security;
Oversight and Government Reform

2436 Rayburn House Office Building
Washington, D.C. 20515-2206
(202) 225-6276
(202) 225-6281 (fax)

Contact
Website

top